Home Futboll Page 3

Futboll

Formacionet zyrtare: Liverpool – Leicester

0
Liverpooli dhe Leicester City përballen në Anfield në ndeshjen e vlefshme për xhiron e nëntë në Ligën Premier. Kampioni në fuqi numëron 17 pikë pas tetë xhirosh, tri më pak se lideri i tanishëm, Tottenham Hotspur. Ndërkohë, Leicesteri ka dy pikë...

E bujshme: Inter transferon yllin e Atletico Madrid

0
Inter sot e mposhti Torinon me rezultat 4-2, pas një përmbysjeje të çmendur, mirëpo Neroaxurët janë të vetëdijshëm se kanë nevojë për përforcime për ta fituar Scudetton. Siç raporton Calciomercato.com, Inter synon transferimin e mbrojtësit të Atletico Madrid, Stevan Savic. Skriniar...

City me ofertë të re për Sterling!

0
Manchester City tashmë do të koncentrohet tek rinovimi me Raheem Sterling pasi arritën të bindin Pep Guardiolan të qëndrojë akoma tek kjo skuadër. The Mirror raporton se tashmë objektivi i Citizens është që të sigurojë kontrata të reja me Sterling...

United i ulë çmimin Romeros!

0
Manchester United do të pranojë ofertat prej 2,5 milionë paundësh për portierin e saj Sergio Romero i cili kërkon largimin, raporton The Mirror. Djajtë e Kuq gjatë verës po kërkonin dyfishin e shifrës së lartpërmendur mirëpo tashmë duket se janë...

Manchester United akoma ka shpresa tek Diogo Dalot!

0
Manchester United akoma ka shpresa të mëdha tek Diogo Dalot, raporton ESPN. 21 vjeçari momentalisht është duke kaluar një sezon i huazuar tek Milan mirëpo kjo e fundit nuk e ka të drejtën për të blerë kartonin e tij kur...

Arsenal e interesuar për Iscon!

0
Topçinjtë kanë shënjestruar mesfushorin e Real Madrid. Mesfushori i Real Madrid, Isco Alarcon është shndërruar në një objektiv për skuadrën e Arsenal,  raporton Todofichajes. Topçinjtë po shikojnë mundësitë e mundshme që njëherë të huazojnë spanjollin pastaj të kenë të drejtë blerjeje...

Manchester City do rifirmosë me Douglas Luiz!

0
Manchester City është duke shikuar mundësitë për të rifirmosur me Douglas Luiz të Aston Villas, raporton kështu Don Balon. Real Madrid ka shfaqur gjithashtu interesim për 22 vjeçarin, i cili u transferua në Villa Park prej Etihad Stadium në vitin...

Juventus do të rivalizojë me United për Johannesson!

0
Juventus mesa duket do të rivalizojë në merkato me Manchester United për të siguruar shërbimet e Bergmann Johannesson, raporton Daily Mail. Djajtë e Kuq kanë qenë shumë të përfolur për transferimin e 17 vjeçarit i cili momentalisht është pjesë e...

Rossonerët kanë gati blerjen e re nga Franca!

0
AC Milan ka bërë gati ofertën e re për futbollistin e skuadrës së Marseille, Florian Thauvin, me një synim që ta bindin atë të transferohet në San Siro. Sipas raportimeve të Telefoot, Rossonerët i kanë ofruar Thauvinit një kontratë me...

Kessie transferohet tek rivalët e Milanit!

0
Franck Kessie duket se është duke përgatitur një suprizë shumë të hidhur për skuadrën e AC Milan. Kjo pasi siç raporton Gazzetta dello Sport, skuadra e Napolit ka shfaqur interesim të madh për të dhe se Gennaro Gattuso ka kërkuar...
17,352FansLike