Barcelona për tre minuta bën rikthesën në Anoeta dhe merr një fitore të vështirë (VIDEO)

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme ndaj Real Sociedadit, të cilët i ka mposhtur në udhëtim me rezultat 1-2.

Ekipi i drejtuar nga Ernesto Valverde ka fituar edhe takimin e javës së katërt në La Liga duke marrë maksimumin e pikëve deri më tani.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi mysafirëve katalunas, por ishin vetëm vendasit të cilët shënuan për 1-0 me anë të Aritz Elustondo (12′).

Në pjesën e dytë, Blaugranët arritën të kthehen në lojë dhe pas sulmeve të shumta arritën të gjejnë edhe dy gola.

Ishte sulmuesi uruguaian, Luis Suarez, i cili shënoi në minutën e 63-të për golin e barazimit 1-1.

Pas këtij goli, Barcelona u trimërua më shumë dhe pas vetëm tre minutave shënoi me anë të Ousmane Dembeles për 1-2 dhe ky doli të jetë rezultat përfundimtar i ndeshjes.

Me këtë fitore, klubi nga Camp Nou arritën në kuotën e 12 pikëve dhe është lider, ndërsa baskët renditën në pozitën e 10-të me katër pikë.

Në ndeshjen e radhës, katalunasit e presin në shtëpi Gironan, ndërsa Sociedadi udhëton te Huesca.