Reklama
Home Futboll

Futboll

Transferimi në Serinë A, rrëfehet mbrojtësi i Kombëtares: Ja pse zgjodha Parmën…

Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku, bëri një hap tepër të rëndësishëm në karrierën e tij, duke u transferuar te Parma në Serinë A nga radhët e Kozencës. Në një prononcim për “forcaparma.it”, 27-vjeçari flet për aventurën e tij të...

Telashe te Reali, Mariano refuzoi t’i jepte Hazardit numrin 7

Belgu ishte objektiv i Real Madrid për një kohë të gjatë, por qëndroi te ‘Blutë’ deri në fundin e edicionit të kaluar.Gjithsesi ai arriti në ‘Santiago Bernabeu’ për 100 milionë euro, ndërsa polemika kishte rreth numrit që do ta...

Higuain mund të lirojë Xhekon e Ikardin, ja si e “josh” tani Roma sulmuesin...

Ëndrra e Romës këtë merkato vere, quhet Gonzalo Higuain. Në kryeqytetin italian e duan “El Pipitan”, edhe pse ai ka kontratë me Juven deri në vitin 2021, dhe me një pagë prej 6.5 milionë eurosh në sezon, por për...

Eden Hazard turpëron bashkëlojtarët në stërvitje (video)

Anësori belg, i cili ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare me ekipin e Zinedine Zidane, u bashkua me shokët e tij të ri përpara tre ndeshjeve para-sezonale në ditët në vijim.Dhe duke gjykuar nga këto theksime individuale në Montreal, ai...

Ish-lojtari i Barcelonës e zyrtarizon Neymarin

Neymar JR po lidhet ngushtë me një rikthim tek skuadra e Barcelonës, por me skuadrën e tij aktuale PSG që po pengon çështjen.Skuadra franceze ka konfirmuar interesimin e katalanëve për Neymar, i cili gjithashtu ka shprehur dëshirën për rikthim...

Euro 2020 thyen rekordet – 19.3 milionë kërkesa për bileta

Tifozët e futbollit kanë aplikuar për një numër të jashtëzakonshëm të biletave, duke prekur shifrën e 19.3 milionë kërkesave, para datës 12 korrik, që ishte afati i fundit.Euro 2020 do të jetë evropiani më i madh, me 3 milionë...

Lojtarët e Barcës të pamëshirshëm, turpërojnë Griezmann në stërvitjen e parë

Lojtari që i kushtoi Barcelonës 120 milionë euro, Griezmann, ka punuar për herë të parë nën urdhrat e trajnerit Ernesto Valverde.Griezmann pati mundësinë që gjatë mëngjesit të së hënës të stërvitet me shokët e rinj të skuadrës.Në këtë stërvitje,...

Dzeko një hap larg Interit, ja lëvizja e fundit e zikaltërve që mund të...

Interi dhe Roma kanë ulur tonet mes dy klubeve, dhe tashmë janë në bisedime për Edin Xhekon. Kjo javë, pritet të jetë decizive për të mbyllur një marrëveshje që po zgjat më shumë se sa pritej. Zikaltrit kanë gjetur akordin...

1.08 bilionë euro shpenzime: Barcelona ‘e varfër’ – Shuhet ëndrra për Neymar?

Shpenzimet e skaudrës së Barcelonës nga viti 2014/15 kanë qenë të jashtëzakonshme, duke afruar emra si Luis Suarez, Ousmane Dembele e së fundmi edhe Antoine Griezmann.Transferimi i Griezmann për 120 milionë euro ka prekur shifrën e 1.08 bilionë eurove...

Huazim me kushte, ja detajet e akordit Napoli-Atletiko për Hysajn

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve. Teksa raportohet se Atletiko Madrid është shumë pranë dhe se presidenti De Laurentis ka pranuar që...
Reklama

TË FUNDIT