Reklama
Home Basketboll

Basketboll

Spanja mposht Argjentinën dhe shpallet kampione e botës në basketboll

0
Spanja është shpallur sot kampione e botës në basketboll për meshkuj. Kombëtarja iberike mundi 95-75 Argjentinën në finale, titulli i dytë në historinë e saj. Turneu u zhvillua për dy javë në Kinë. Ndonëse pritej një ndeshje e fortë, finalja...

Liga e Kampionëve rikthehet me tre derbi

0
Liga e Kampionëve do të sjell përballje mjaftë interesante në xhiron e fundit të fazës së grupeve. Gara më e madhe për klube në Evropë do të sjell përballje të nxehta, pasi disa nga klubet e mëdha ende nuk e...

Ja cila është skuadra më e mirë në NBA këtë edicion

0
Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors, nuk janë skuadra që jemi mësuar ta shohim në tri vitet e fundit. Përkundër disa lëndimeve me të cilat skuadra është përballur, ata janë përçarë nga brenda, duke pasur parasysh edhe zënkën...

Pjanic shënon KOSH me mjeshtërinë e tij, ylli i NBA-s mahnitet (VIDEO)

0
Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic është një mjeshtër i futbollit i cili shënon nga goditjet e lira, por di të shënojë edhe kosh me këmbët e tij. Boshnjaku dhe Juventus gjenden në SHBA ku po përgatiten për sezonin e ri. Pjanic...

Lamtumirë Cavaliers, LeBron James zgjedh ekipin e ri?

0
LeBron James do të vendosë në ditët në vijim për të ardhmen e tij, duke i dhënë prioritet familjes. asi mbylli plot zhgënjim serinë e finales së madhe me Golden State Warriors, duke humbur katër përballje radhazi, James tashmë është...

Golden State triumfon ndaj Cleveland dhe mbron titullin kampion në NBA

0
Golden State Warriors ia ka dalë të mbrojë titullin kampion në NBA, pasi mposhti bindshëm në finale, 4-0 me ndeshje, Cleveland Cavaliers. Kjo ishte finalja e katërt radhazi që shikonte përballë njëra-tjetrës Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers, me këta...

Shmanget tragjedia në derbin Spanjoll: Amerikani dërgohet me ndihmë të shpejtë në urgjencë

0
Në derbin e basketbollit spanjoll mes Valencias dhe Unicaja është shmangur një tragjedi në minutat e fundit të ndeshjes. Basketbollisti amerikan Jeff Brooks u rrëzua në parket 1 minut para mbarimit të ndeshjes dhe menjëherë është transportuar në spital. Këto janë...

New York shkarkon trajnerin e saj!

0
Mbyllja e sezonit të rregullt në NBA i dha fund edhe aventurës së Jeff Hornacek në pankinën e New York Knicks. Klubi njujorkez e ka shkarkuar trajnerin dhe ka filluar kërkimet për zëvendësuesin e tij. Sezoni aktual ishte shumë zhgënjyes...

KB Shkupi mposhtë Karposhin Sokolin!

0
Klubi i basketbollit Shkupi ka regjistruar fitoren e parë në gjysmësezonin pranveror dhe të tretën sezonale pasi ka fituar Karposh Sokolin me rezultatin 107:91, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 18-të në Super Ligën e basketbollit vendor. Bardhekaltrit nga...

Bashkimi shënon fitoren e dytë në Ligën Ballkanike!

0
KB Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike, duke mposhtur Ibar Rozaje në udhëtim me rezultat 78:93. Skuadra nga Prizreni, KB Bashkimi ka shënuar fitoren e dytë më radhë në Ligën Ballkanike, duke mposhtur Ibar Rozaja. Kosovarët e nisen...
Reklama
Reklama
17,436FansLike