Reklama
Home Te Tjera

Te Tjera

Vinales shkëlqen në Katar, e hap sezonin me pole-position

Piloti spanjoll i Yamaha, Maverick Vinales, ka siguruar “pole position” sot në mbrëmje në pistën e Losail, të vlefshme për garën e parë sezonale të Moto GP, atë të Katarit. Provat zyrtare u zhvilluan nën dritën artificiale, aty ku...

Usain Bolti i ri: 7-vjeçari është fëmija më i shpejtë në botë

Rudolph Ingram Junior është Usain Bolti i ri. Edhe pse është vetëm 7-vjeç, ai ka 300.000 ndjekës në Instagramin e tij, ndërsa përveç atletikës, ai luan edhe futboll amerikan. Rudolph ka tërhequr vëmendjen e publikut, kur 100 metra i vrapoi për...

E konfirmuar: Joshua do të përballet me Miller

Meçi i ardhshëm i Anthony Joshuas do të jetë kundër Jarrell Miller në New York, ndërsa dueli pritet të ndodhë në muajin maj ose në muajin qershor dhe do të konfirmohet në javën e ardhshme. Emri i kundërshtarit të radhës...

Telashe për McGregor, një vajzë pretendon se ka mbetur shtatzënë me yllin e UFC

Pasi ishte dënuar së fundmi për incidentin e krijuar pas ndeshjes me Khabib Nurmagomedov, tash ka lindur një tjetër telash për McGregor. Një nënë beqare insiston se Conor McGregor është bërë babai i vajzës së saj, pasi ajo ka fjetur...

Majlinda në finale, vetëm një hap larg medaljes së artë në Tel Aviv

Kosovarja ka prekur finalen e Grand Prixit që po mbahet atje, duke triumfuar ndaj rumunes Andreea Chitu, me IPPON. Para këtij dueli, Majlinda u tregua e suksesshme ndaj garues Zvicerane, Fabienne Kocher, të cilën e mposhti  poashtu me IPPON. Në finale,...

WBC merr vendimin: Ja se çfarë është vendosur për duelin Wilder-Fury

WBC (World Boxing Council) ka urdhëruar sot dy boksierët e peshës së rëndë Deontay Wilder e Tyson Fury që të nisin zyrtarisht negociatat për të zhvilluar revanshin. Sfida e parë zhvilluar më 2 dhjetor në Los Anxhelos u mbyll...

Dramë në Dakar: Garuesi shkel një njeri dhe vazhdon ta ngasë makinën

Garuesi rus Andrej Kardinov ka shkaktuar një kaos të vërtetë në etapën e fundit të Rally Dakar. Kardinov u tregua i pa përgjegjshëm, pasiqë gjatë momentit që po garonte u përball me një grup të vogël tifozësh të cilëve iu...

Ka ardhur konfirmimi: Do të ketë revansh mes Khabib dhe McGregor!

Kampioni peshave të lehta, Khabib Nurmagomedov sipas të gjitha gjasave do të ndeshet përsëri me rivalin e tij më të madh, Conor McGregor. Presidenti i UFC-së, Dana White ka paralajmëruar se revanshi mes tyre mund të zhvillohet në 2019-ën. "Mendoj se...

Cristiano Ronaldo është njeriu i parë me 150 milionë ndjekës në Instagram

Cristiano Ronaldo është njeriu i vetëm në botë që ka arritur shifrën e 150 milionë ndjekësve në Instagram, duke i tejkaluar Selena Gomezin dhe Ariana Granden si më të ndjekurat. Sulmuesi i Juventusit, ndoshta nuk është lojtari juaj i preferuar,...

Ja si e festuan Vitin e Ri 2019 yjet e sportit (FOTO)

Shëndet, dashuri dhe fat ishin disa nga dëshirat e sportistëve më të mëdhenj për Vitin e Ri 2019. Nga Amerika deri në Australi, nga shëndeti dhe dashuria deri tek trofetë...Të gjitha këto i dëshiruan yjet e futbollit gjatë natës së...
Reklama

TË FUNDIT