Reklama
Home Moto Gp

Moto Gp

Marquez triumfon në Misano dhe hedh një hap të madh drejt titullit

Marc Marquez me Honda fitoi garën e Çmimit të Madh të San Marinos në Moto GP, suksesi i shtatë sezonal për pilotin spanjoll të Honda, që konsolidon kreun e renditjes.Në pistën e Misano, Marquez priti xhiron e fundit për...

Marquez më i shpejti në Silverstone, Rossi i dyti!

Marc Marquez me Honda ka siguruar “pole position” sot pasdite në pistën e Silverstone, duke dhënë kohën rekord 1’58”168. Piloti spanjoll ishte më i shpejti në pistë, duke lënë pas Valentino Rossi me Yamaha.Gjithsesi, italiani ishte mbi 4...

Marquez nuk ka të ndalur, triumfon në Çmimin e Madh të Çekisë

Mbrojtja e titullit kampion në Moto Gp po kthehet në një formalitet për Marc Marquez.Spanjolli i Hondas zyrtare fitoi duke dominuar edhe Çmimin e Madh të Republikës Çeke të cilin e nisi nga pole position.Në garën e Brno...

Marquez nuk ka të ndalur, siguron pole në Brno

Spanjolli i Honda-s, Marc Marquez, ka qenë fituesi i provave kualifikuese në Brno, Çeki.Një një ditë të komplikuar dhe të vështirë për shkak të kushteve atmosferike, lideri i botërorit ka siguruar "pole position" me kohën 2'02"753.Në vendin e dytë...

Marquez nuk ka të ndalur, regjistron fitoren e 10-të rradhazi në Gjermani

Piloti spanjoll Marc Marquez fitoi sot garën e Çmimit të Madh të Gjermanisë në Moto GP zhvilluar në pistën e Sachsenring, duke korrur suksesin e pestë sezonal (e dhjeta në karrierë në këtë pistë).Kampioni i botës e nisi...

Vinales mposht Marquezin në çmimin e madh të Assen, zhgënjejnë Dovizioso dhe Rossi

Piloti spanjoll Maverick Vinales me Yamaha fitoi sot garën e Çmimit të Madh të Holandës në Moto GP, zhvilluar në pistën e Assen.Ky është triumfi i parë i motorit japonez për këtë sezon, duke thyer kështu tersin dhe rikthyer...

Rrëzim i frikshëm, Lorenzo humbet çmimin e madh të Assen (VIDEO)

Piloti i Moto GP, Jorge Lorenzo u rrëzua keq sot në provat e lira, para garës së Çmimit të Madh të Holandës, duke pësuar dëmtime të vertebrës.Lorenzo ra në kthesën e 7 të pistës, vetëm pak minuta para fundit...

Lorenzo rrëzon rivalët, Marquez triumfon në Barcelonë (VIDEO)

Marc Marquez me Honda fitoi garën e Çmimit të Madh të Katalonjës në Moto GP (Barcelonë), suksesi i katërt sezonal për spanjollin e Honda.Kjo ka qenë fitorja më e lehtë e kampionit të botës, që përfitoi nga një...

Quartararo pole position në Barcelonë, Marquez dhe Vinales e ndjekin

Piloti francez Fabio Quartararo me Yamaha Petronas siguroi sot “pole position” në pistën e Barcelonës, në garën e vlefshme për Çmimin e Madh të Katalonjës në Moto GP.Ai dha kohën 1’39”484, duke bërë një paraqitje të shkëlqyer në...

Petrucci fiton në Mugello, Marquez dhe Dovizioso në podium, dështon Rossi

Piloti italian Danilo Petrucci soti sot garën e Çmimit të Madh të Italisë në Moto GP, zhvilluar në pistën e Mugello, gara e gjashtë sezonale.Suksesi i parë sezonal për pilotin e Ducati, që arriti një fitore të vështirë, pas...
Reklama

TË FUNDIT

Reklama