Reklama
Home Boks

Boks

E konfirmuar: Joshua do të përballet me Miller

Meçi i ardhshëm i Anthony Joshuas do të jetë kundër Jarrell Miller në New York, ndërsa dueli pritet të ndodhë në muajin maj ose në muajin qershor dhe do të konfirmohet në javën e ardhshme. Emri i kundërshtarit të radhës...

WBC merr vendimin: Ja se çfarë është vendosur për duelin Wilder-Fury

WBC (World Boxing Council) ka urdhëruar sot dy boksierët e peshës së rëndë Deontay Wilder e Tyson Fury që të nisin zyrtarisht negociatat për të zhvilluar revanshin. Sfida e parë zhvilluar më 2 dhjetor në Los Anxhelos u mbyll...

Rikthimi i Fury, vazhdimësia e Joshuas dhe dyshimet mbi Wilder – lulëzimi i boksit...

Gjithçka filloi në prill të këtij viti me super meçin e zhvilluar në Cardiff, në “Principality Stadium” ku në ring zbriti më i miri i peshave të rënda, Anthony Joshua. Britaniku ia doli që të fitojë duelin me Parker...

E BUJSHME: Klitschko i gatshëm për revanshin e madh

Boksieri ukrainas Wladimir Klitschko po përgatit një rikthim të bujshëm në ring, 2 vjet pas tërheqjes së tij. Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë po shënjestron një revansh me kampionin aktia të këtij Divizioni, britanikun Anthony Joshua, duel...

Revanshi Fury-Wilder në Old Trafford? – Ja përgjigjia nga kryesia e United

Drejtuesit e Manchester United nuk pranojnë që në stadiumin e famshëm të “Old Trafford” të zhvillohet revanshi i peshës së rëndë në boks mes boksierit britanik Tyson Fury dhe atij amerikan Deontay Wilder. Përballja e parë mes këtyre dy boksierëve,...

Fury apo Wilder, ja se me cilin dëshiron të përballet Joshua

Nuk ka fitues nga përballja e peshës së rëndë mes Deontay Wilder dhe Anthony Joshua, ndaj opsioni që fituesi i kësaj sfide do të duelonte ndaj Anthony Joshua ka rënë poshtë menjëherë. Për këtë arsye, Joshua ka dalë hapur...

UFC po popullarizohet më shumë se boksi, arsyeja juritë e dobëta

Kështu mendon boksieri, Amir Khan, ish kampioni botëror në boks, në peshat e mesme të lehta. Reagime të shumta janë ngjallur pas vendimit të jurisë për barazimin ndërmjet Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Sipas shumicës së audiencës sportive, për të mos...

Fury tregon klasin e tij: Britaniku do t’i dhurojë paratë e ndeshjes për bamirësi

Bokseri britanik, Tyson Fury do ti dhurojë paratë e tij e fituara nga ndeshja me Deontay Wilder për bamirësi. Fury para duelit me Wilder, kishte deklaruar se pavarësisht rezultatit të ndeshjes, paratë do t'i dhurojë për bamirësi. Fury ka bërë të...

Wilder – Fury, ja nga sa para do të fitojnë gjigantët e boksit pas...

Gjigantët e boksit do të përballen me njëri tjetrin mëngjesin e së dielës, diku rreth orës 05:00. Ky meç do të zhvillohet në Los Angeles, më saktësisht në “Staples Center”, para tifozëve amerikan, që me gjasë përkrahin Wilder. Mediet britanike shkruajnë...

Këto janë statistikat që tregojnë fituesin “e vërtetë” të Wilder – Fury

Vendimi për barazimin ishte kontravers sipas shumicës së audiencës sportive. Vendimi për barazim i shkoi në favor amerikanit Wilder, i cili kësisoj vazhdon ta ruaj titullin e WBC. Britaniku Fury ishte i jashtëzakonshëm në këtë ballafaqim dhe shumica janë të mendimit...
Reklama

TË FUNDIT