Reklama
Home Boks Page 3

Boks

Krasniqi mbron titullin e kampionit të Evropës, triumfon ndaj Landaeta

0
Boksieri me prejardhje nga Kosova, saktësisht Juniku, ka arritur që me sukses ta mbrojë titullin e kampionit të Evropës (EBU). Krasniqi garon në kategorinë super të mesme, në boksin profesionist. Ai në këtë përballje fitoi kundër spanjollit Ronny, me vendimin e...

​Khabibi ka një lajm të madh

0
Trajneri i Khabib Nurmagomedovit, Ali Abdelaziz, ka bërë të ditur se një lajm shumë i madh do të vijë së shpejti për tifozët e rusit. Në media flitet se ky lajm mund të jetë data se kur do të...

Tani është e konfirmuar: Khabib-Mayweather në Luzhniki të Moskës! (FOTO)

0
Ndeshja mes Khabib Nurmagomedov dhe Floyd Mayweather është duke u kthyer në diçka konkrete pasi ylli i MMA është takuar me shefat e boksit rus për të diskutuar përballjen e mundshme në Moskë. Khabib ka sfiduar ish-pesë herë kampionin e...

Khabib do ua fitojë zemrat me këtë deklaratë

0
Khabib Nurmagedov arriti që të bëhet sportisti më i përfolur në botë, pas fitores ndaj Conor McGregorti në UFC 229. Tashmë është bërë e ditur se boksieri rus me besim është mysliman, andaj ka treguar se përse edhe gjatë konferencave...

Haxhi Krasniqi, më 17 nëntor do të mbrojë titullin e Evropës

0
31 vjeçari nga Juniku më 17 nëntor do të ngjitet sërish në ring, për të mbrojtur për herë të parë titullin e Evropës në peshat Super të mesme. Lajmi është bërë i ditur nga kompania menaxhuese e Krasniqit, SES Boxing. “Për...

Super Goli i James Rodriguez (video)

0
Të udhëhequr nga James Rodriguez, Kolumbia ka arritur ta fitoi 4:2 përballjen ndaj Amerikës. Ishte pikërisht James Rodriguez që hapi serinë e golave, duke shënuar golin më të bukur të mbrëmjes. Në fitoren e Kolumbisë në listën e realizatorëve u regjistruan...

Spalletti: Ja çfarë duhet të bëjë Interi për të mundur Milanin në derbi

0
Xhiroja e ardhshme në Serie A, sjellë përballjen e madhe mes Interit dhe Milanit që më 21 tetor zhvillohet në ‘San Siro’. “Ne jemi në një moment pozitiv, në formë të mirë dhe duke luajtur futboll të mirë”, ka deklaruar...

Përfundojnë hetimet, dënime shokuese për Khabib dhe McGregor

0
Komisioni Atletik i Shtetit të Nevadas (NSAC) do t’i suspendojë kampionin Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor duke filluar nga e hëna. Një seancë dëgjimore do të përcaktojë nëse do të bëhet fjalë për dënim të përjetshëm nga sporti i arteve...

Ja kush do të ndeshet tani në UFC

0
UFC bëhet gati për një tjetër duel të madh. Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada) më 27 tetor. Një shfaqje që nuk është PPV, por ka interes të vecantë pas incidenteve që kanë ndodhur pas luftës mes Khabib...

Veturat luksoze dhe shtëpia e Khabib Nurmagomedov

0
Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren më të rëndësishme deri më tani në karrierën e tij duke mposhtur Conor McGregor në UFC 229. Luftëtari i arteve marciale nga Rusia është bërë emri më i përfolur i javës në botën e sportit. Por,...
Reklama
Reklama
17,402FansLike