Reklama
Home Formula 1

Formula 1

Dokumentar për Schumacher me pamje të patransmetuara më parë

Më 5 janar, në Gjermani dhe Zvicër, pritet të publikohet dokumentari “Schumacher”, për yllin e Formula 1, i cili prej 5 vitesh gjendet në gjendje vegjetative, pas një aksidenti në një pistë skish dhe prej atëherë ende nuk e...

Dominim total i Hamilton në Barcelonë, Ferrari zhgënjen përsëri

Mercedes vijon dominimin total në këtë sezon të Formulës 1, pasi edhe në garën e Barcelonës, që ishte e pesta sezonale, dy makinat e skuadrës gjermane e mbyllën në krye.Ishte kampioni në fuqi i botës, Lewis Hamilton ai që...

Mercedes dominon edhe në Barcelonë, Bottas pole position, e ndjekin Hamilton dhe Vettel

Valtteri Bottas me Mercedes ka siguruar “pole position” sot në pistën e Barcelona, e vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1.Një paraqitje e shkëlqyer e pilotit finlandez, që konfirmon momentin e mirë që...

Mercedes nuk ka të ndalur, Bottas triumfon në Baku, Hamilton dhe Vettel në podium

Valtteri Bottas me Mercedes triumfoi sot në garën e Cmimit të Madh të Azerbajxhanit në Formula 1, duke korrur suksesin e dytë sezonal.Piloti finlandez la pas shokun e tij të skuadërs Lewis Hamilton, ndërkohë që makina Mercedes regjistron suksesin...

Mercedes bën ligjin në Baku, Bottas i rrëmben pole position Hamiltonit

Piloti i Mercedes, Valtteri Bottas ka surprizuar të gjithë duke siguruar pole position në çmimin e madh të Azerbejxhanit.Finlandezi ka siguruar pole positionin e tij të 9-të në karrierë falë kohës 1:40.495 minuta,  59 të qintat më i shpejtë...

Leclerc siguron pole-in e parë në karrierë, Ferrari dominon në Bahrain

Makina Ferrari ka dominuar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Bahrein në Formula 1, duke i pozicionuar të dy pilotët e saj në dy vendet e para, piloti i ri francez Charles Leclerc ka siguruar “pole position”, i...

Lajmi i vitit: Zgjohet Michael Schumacher

Michael Schumacher kaloi për pothuajse pesë vite në komë, por që tani gjendja e tij ka ndryshuar.Legjenda e Formula 1 është duke u rikuperuar nga lëndimi i tmerrshëm që pësoi në alpet franceze.Sipas mediave gjermane, Schumacher është zgjuar nga...

Lamtumirë legjendë: Fernando Alonso i jep fund karrierës në Formula 1 (VIDEO)

Fernando Alonso ka shkruar një letër emocionuese për t’u përshëndetur nga bota e Formula 1.Piloti spanjoll zhvilloi garën e tij të fundit në Emiratet e bashkuara Arabe, gjegjësisht në Garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit.37-vjeçari i ka...

Hamilton fiton pole positionin e tij të 83-të në Abu Dabi

Lewis Hamilton ka siguruar “pole position” sot në pistën e Yas Marina, aty ku nesër do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të Abi Dhabi në Formula 1.Piloti britanik ndali kronometrin në 1’34”794, duke bërë një paraqitje shumë...

Hamilton më i miri në Brazil, Mercedes fiton titullin e konstruktorëve për të pestën...

Gara e Çmimit të Madh të Brazilit ka qenë emocionuese dhe spektakolare, por në fund fituesi nuk ka ndryshuar.Lewis Hamilton, në fakt, ka marrë fitoren e radhës në këtë sezon të jashtëzakonshëm për të.Verstappen nuk ka arritur ta...
Reklama

TË FUNDIT