Strategji e shkëlqyer nga Mercedes, Hamilton triumfon në Hungaroring

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Hungarisë dhe ka marrë revanshin ndaj Max Verst appen pas Hockenheim.

Një fitore e ndërtuar në bokse për anglezin, me Mercedes-in që i ka krijuar kushtet të kapte holandezin e Red Bull dhe ta parakalonte atë tri xhiro para fundit.

 

Në vendin e tretë është renditur piloti i Ferrari-t, Sebastian Vettel, i cili ka fituar duelin me shokun e skuadrës, Leclerc. Zhgënjen Bottas, që e ka mbyllur garën në vendin e tetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here