Home Futbolli Vendor

Futbolli Vendor

Derbi ndahet në paqe, Tirana-Partizani mjaftohen me barazim pa gola

0
Tirana dominon dhe shpërdoron, Partizani fiton një pikë. Kjo mund të jetë përmbledhja e derbit të luajtur pasditen e sotme mes Tiranës dhe Partizanit në "Selman  Stërmasi". Bardheblutë, në fakt, kanë shkuar disa herë afër golit, por janë ndalur nga...

Edi Rama premton: Shqipëria do të fitojë një tjetër stadium modern!

0
Edi Rama teksa gjendet sot Korçë në dha një lajm të mirë për stadiumin e Skënderbeut. Rama e cilësoi si qesharake gjendjen aktuale të stadiumit në Korçë, dhe pas përfundimit të stadiumit të Kukësit, ku për momentin po bëhen matjet...

Gjest fantastik: Roberto i dhuron fanellën, tifozi shpërthen në lot

0
Një tifoz i Barcelonës ka filluar të qajë nga emocionet pasi Sergi Roberto ia ka dhuruar fanellën e tij pas ndeshjes. Barcelona ka fituar me rezultat të pastër 3-0 ndaj Levantes në ndeshjen kthyese të Copa del Rey. Kjo fitore e...

Djaloshi nga Kumanova (Sllupçani) pjesë e akademisë së “Schalke 04”

0
Arlind Shabani nga Sllupçani në akademinë e "Schalke 04" në Gjermani Arlind Shabani, i cili ende nuk i ka mbushur 9 vite, është pjesë e akademisë së një skuadre të njohur në Bundesligën gjermane "Schalke 04", njofton "Me Sportistët". Ky çunë...

Skenat nga ndeshmja e sotme e Betis po bëjnë gjiron e botës (VIDEO)

0
Një shi sendesh të hedhura në fushë në Betis-Eibar! Tifozët protestojnë? Jo, asgjë për t'u shqetësuar, sepse gjithçka ishte për një iniciativë të bukur të klubit nga Sevilja. Sendet e hedhura ishin lodra, kafshë të mbushura, të gjitha dhuratë për...

E BUJSHME: Arrestohet Alban Hoxha

0
Një lajm tronditës vjen në kampin e Partizanit, pak ditë para derbit të javës së 15-të në Kategorinë Superiore, që “demat” luajnë ndaj Tiranës. Është portieri i ekipit, Alban Hoxha, që është arrestuar ditën e sotme nga policia, për drejtim...

E FUNDIT| Tirana shkarkon Ze Marian

0
Nuk ka më rrugë të mesme, Tirana ka shkarkuar trajnerin Ze Maria, shkruan sportekspres.com. Numri një i stolit nuk ka bindur askënd dhe arsyeja e shkarkimit ishte derbi i humbur me Partizanin. Kjo disfatë i vuri kapakun, pasi në...

Plisat kundër trajnerit dhe futbollistëve

0
Kastrati shkroi në Facebook që që prej ndeshjes së ardhshme, ndryshe do të flitet në stadium. Ai e pyeti Prishtinën se cili është arsyetimi tani, armiqësitë apo mungesa e stadiumit? “Nuk keni me shanse! Kjo ishte e fundit! Nje jave vrapojme neper...

Zyrtare: Shkupi mbetet pa trainer, Ramadani jep dorëheqje

0
Zekirja Ramadani nuk është më trajner i FC Shkupit. Lajmin e ka konfirmuar vetë strategu shkupjan përmes profilit të tij në facebook, ku kishte treguar edhe arsyet. Ai kishte marrë përgjegjësinë për startin e dobët, ndërsa pasaardhësit të tij i...

Superliga e Shqipërisë| Policia e Shtetit nuk do ta sigurojë më rendin në stadiume

0
Këtë fundjavë do të nisë edicioni i 80-të i kategorisë superiore në Shqipëri, me një risi në pikën e rëndësishme të futbollit që ka të bëjë me sigurinë në stadiume. Policia e Shtetit ka njoftuar Federatën, por edhe klubet, se...
17,358FansLike