Home Tenis

Tenis

Spektakël: Një klasike tenisi në Santiago Bernabeu?

0
Real Madridi dëshiron të zhvillojë një ndeshje të madhe tenisi midis Rafael Nadal dhe Roger Federer në stadiumin mitik Santiago Bernabeu. Presidenti i klubit, Florentino Perez shpreson të sigurojë përballjen e tenisit në Bernabeu, dhe ai u tha zyrtarëve të...

Novak Djokovic fiton grand slemin e Wimbledon për herë të katërt, mposhtet Anderson

0
Tenisti serb Novak Djokovic fitoi grand slemin e Wimbledon për meshkuj, pas triumfit 3-0 (6-2, 6-2, 7-6) në finale ndaj afrikano-jugorit Kevin Anderson, ndeshje e luajtur në fushën me bar të turneut londinez. Ky është grand slemi i 13-të i...

Një duel jo i zakonshëm në Roland Garos: E pëson mbledhësi i topave

0
Sot në Roland Garos pamë një skenë jo të zakonshme ku protagonist ishte teniseri boshnjak, Damir Dzumhur. Dzumhur ishte duke u përballur me Zverev por gjatë ndeshjes u përplas me mbledhësin e topave dhe e nokautoi atë. Për fat të mirë...

SKANDAL: Teniseri i njohur ka trukuar ndeshje, rrezikon suspendim të përjetshëm!

0
Teniseri argjentinas është shpallur fajtorë për dy ndeshje të trukuara në vitin 2015. Nicolas Kicker është teniseri i 84-të në renditjen e ATP dhe dyshohet se ka trukuar dy ndeshje në Padova dhe në Kolumbi. Është hapur një hetim rreth tij...

Nadal: 11 fitore në “Montekarlo”

0
Një nga turnetë e mi të preferuar. 11 fitore në Montekarlo do të thotë që jam plakur, por është edhe diçka fantastike, e paimagjinueshme. Gjithnjë them se ia dola mbanë edhe këtë vit. Nuk e di se si ia kam...

Wozniacki: Më kërcënuan me jetë, mua dhe familjes time

0
Teniserja daneze, Caroline Wozniacki ka deklaruar se është kërcënuar me vdekje në masterin e Majamit. Wozniacki pësoi humbje nga Monica Puig, por nuk është ndjerë aq keq për humbjen sesa për sjelljen e tifozëve në tribuna. "Para disa netësh humba një...

Erdha,Pashë,Fitova- Federer fiton titullin e 20-të!

0
Roger Federer vazhdon të shkruajë historinë në tenis. Zvicerani sot arriti deri te grand slami i tij i 20-të pasiqë në finalen e  Australian Open fitoi Marin Cilic. Federer e mundi Cilicin me rezultatin 6-2 6-7 6-3 3-6 6-1, në sete. Për...

Wozniacki është kampione e re e Australian Open

0
Danezja ka fituar Grand Slamin e saj të parë. Teniserja Daneze, Carolina Wozniacki ka fituar Australian Open pasi në finalen e sotme ka mposhtur Simon Halep me rezultatin 2-1 në sete. https://twitter.com/AustralianOpen/status/957214043483156480  

Fenomeni Federer-lehtë deri në gjysmëfinale

0
Fenomeni Federer vazhdon të sundojë botën e tenisit.  Zvicerani sot u kualifikua në gjysmëfinalen e Australia Open, pasi e mundi Tomáš Berdych me 7-6,6-3,6-4. Edhe pse 36-të vjeçar Federer vazhdon të dominojë botën e tenisit dhe është drejt rrugës për ta fituar...

Roger Federer bën gati të pamundurën në fitoren ndaj Marton Fuscovics

0
  Tenisti zviceran, Roger Federer ka treguar se është në formë të jashtëzakonshme, e këtë e dëshmoi sot në Australian Open. Federer ka fituar pikë të pabesueshme ndaj hungarezit, ani pse diçka e tillë dukej e pamundur. Kjo ka bërë që të gjithë të...
17,358FansLike