Reklama

Spektakël: Një klasike tenisi në Santiago Bernabeu?

Must Read

Bombë: Bin Salman blen Milanin për një shifër rekorde

Konzorciumi nga Arabia Saudite është tërhequr nga bisedimet për blerjen e Newcastle United, por ka kthyer vëmendjen kah blerja...

Gati shkëmbimi i vitit: Chiesa bëhet Rosoner, dy yjet e Milanit te Fiorentina!

Federico Chiesa është njëri nga futbollistët më të përfolur kohëve të fundit. Interesim për italianin kanë shfaqur Juventus, Inter dhe...

Marrëveshja është arritur: Juventus transferon sulmuesin e ri për 80 milionë euro!

Objektivi kryesorë i Juventusit për këtë merkato është transferimi i një qendërsulmuesi dhe Biankonerët e kanë gjetur atë. Mediat italiane...

Milan përforcon mbrojtjen me një transferim 30 milionësh!

Milan ka gati një goditje të njëjtë si me The Hernandez mirëpo kësaj rradhe për anën e djathtë të...

Ylli i Atalantas bie në depresion: E zë gruan duke e tradhëtuar

Gazzetta dello Sport, raporton se ylli i Atalantas Josip Ilicic për shkak të problemeve në jetën private është kthyer...

Real Madridi dëshiron të zhvillojë një ndeshje të madhe tenisi midis Rafael Nadal dhe Roger Federer në stadiumin mitik Santiago Bernabeu.

Presidenti i klubit, Florentino Perez shpreson të sigurojë përballjen e tenisit në Bernabeu, dhe ai u tha zyrtarëve të klubit se ai dëshiron të jetë nikoqir i këtij takimi në terrenin e tyre.

Sipas mediumit spanjoll ABC, Perez synon të vendosë një pjesëmarrje rekord botëror për këtë sport në rast se ndeshja zhvillohet në Bernabeu.

Stadiumi i Realit ka një kapacitet prej 81.055 vendesh i cili do të ishte një rekord për një ndeshje tenisi.

Rekordi aktual është 35,681 kur Kim Clijsters mundi Serena Williams në stadiumin King Baudouin në Bruksel, Belgjikë.

Nadal tashmë është informuar në lidhje me idenë dhe është i hapur për të luajtur me Federer në shtëpinë e kampionëve të trembëdhjetëfishtë evropianë.

Ndërsa një përplasje në Bernabeu nuk do të jetë për një Grand Slam, një ndeshje e tillë në një vend historik do të ishte një fund i përshtatshëm për dy nga më të mëdhenjtë që ka parë ndonjëherë ky sport.

Legjenda spanjolle, 33 vjeç, kohëve të fundit fitoi Grand Slam in e 19-të në karrierën e tij pasi mposhti Denis Medvedev në një ndeshje rrëqethëse me pesë sete për të fituar US Open.

Tani ai është vetëm një titull larg yllit zviceran, Federer, i cili ka plot 20 Grand Slams mbi emrin e tij.

38-vjeçari do të vazhdojë të luajë edhe për dy vjet të tjera në mes të betejës së tij për Grand Slam me rivalin Nadal.

Reklama

TË FUNDIT

Punë e kryer, Willian ka skuadër të re

Willian është njëri nga lojtarët më të kërkuar kohëve të fundit, pasiqë brazilianit i ka skaduar kontrata me Chelsea. Braziliani refuzoi ofertën e Chelsea për...

Marrëveshja pranë arritjes: Inter transferon yllin e Premier League

Inter është shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Tottenham Hotspur për transferimin e Tanguy Ndombele, raporton Telefoot. Neroaxurët janë pranë marrëveshjes me Spurs dhe tani...

PSG synon transferimin e mbrojtësit të Liverpoolit

Joel Matip ka përfunduar në shënjestrën e PSG, raporton Kick 442. Parisienët janë në kërkim të një qendërmbrojtësi, pas largimit të Thiago Silvas. Matip ka humbur...

Maldini nis bisedimet: Milan transferon yllin e Serie A për 35 milionë euro

Sipas raportimeve të fundit, Paolo Maldini do të tentojë edhe njëherë transferimin e Rodrigo De Paul nga Udinese. Argjentinasi dëshiron largimin nga Udinese, ndërsa interesim...

Bombë nga Italia: Conte largohet nga Interi, por jo nga Serie A!

Zërat për largimin e Antonio Contes nga Interi sa vijnë e shtohen, pas krisjeve mes tij dhe drejtuesve të klubit. Conte ka irrituar drejtuesit e...

Arsenali transferon mbrojtësin e La Ligas për 50 milionë euro

Objektivi kryesorë i Arsenalit për merkaton e verës është transferimi i një mbrojtësi cilësor. Topçinjtë synojnë transfeirmin e mbrojtësit të Sevillas, Diego Carlos, i cili...

Shkëlqeu këtë sezon në Serie A: Milan transferon yllin e Atalantas

Sipas raportimeve të fundit, Milani synon rikthimin e ish lojtarit Matteo Pessina. Pessina ka shkëlqyer këtë sezon te Verona duke shënuar shtatë gola në 35...

Gati oferta stratosferike: Manchester United then rekordin për Sanchon

Djajtë e Kuq kanë gati ofertën stratosferike. Siç raporton e përditshmja gjermane Bild, Manchester United është i gatshëm ta thejë rekordin për yllin e Borussia...

More Articles Like This