SKANDAL: Teniseri i njohur ka trukuar ndeshje, rrezikon suspendim të përjetshëm!

Teniseri argjentinas është shpallur fajtorë për dy ndeshje të trukuara në vitin 2015.

Nicolas Kicker është teniseri i 84-të në renditjen e ATP dhe dyshohet se ka trukuar dy ndeshje në Padova dhe në Kolumbi.

Është hapur një hetim rreth tij dhe argjentinasi rrezikon dënim me të holla dhe supsendim nga çdo garë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here