Erdha,Pashë,Fitova- Federer fiton titullin e 20-të!

Roger Federer vazhdon të shkruajë historinë në tenis. Zvicerani sot arriti deri te grand slami i tij i 20-të pasiqë në finalen e  Australian Open fitoi Marin Cilic.

Federer e mundi Cilicin me rezultatin 6-2 6-7 6-3 3-6 6-1, në sete.

Për Federerin ky ishte titulli i 6-të në Australian Open me çka u barazua me Roy Emerson dhe Novak Djokovic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here