Fenomeni Federer-lehtë deri në gjysmëfinale

Fenomeni Federer vazhdon të sundojë botën e tenisit. 

Zvicerani sot u kualifikua në gjysmëfinalen e Australia Open, pasi e mundi Tomáš Berdych me 7-6,6-3,6-4.

Edhe pse 36-të vjeçar Federer vazhdon të dominojë botën e tenisit dhe është drejt rrugës për ta fituar grand slamin e tij të 20-të.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here