Reklama
Home Boks Page 2

Boks

Fury apo Wilder, ja se me cilin dëshiron të përballet Joshua

0
Nuk ka fitues nga përballja e peshës së rëndë mes Deontay Wilder dhe Anthony Joshua, ndaj opsioni që fituesi i kësaj sfide do të duelonte ndaj Anthony Joshua ka rënë poshtë menjëherë. Për këtë arsye, Joshua ka dalë hapur...

UFC po popullarizohet më shumë se boksi, arsyeja juritë e dobëta

0
Kështu mendon boksieri, Amir Khan, ish kampioni botëror në boks, në peshat e mesme të lehta. Reagime të shumta janë ngjallur pas vendimit të jurisë për barazimin ndërmjet Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Sipas shumicës së audiencës sportive, për të mos...

Fury tregon klasin e tij: Britaniku do t’i dhurojë paratë e ndeshjes për bamirësi

0
Bokseri britanik, Tyson Fury do ti dhurojë paratë e tij e fituara nga ndeshja me Deontay Wilder për bamirësi. Fury para duelit me Wilder, kishte deklaruar se pavarësisht rezultatit të ndeshjes, paratë do t'i dhurojë për bamirësi. Fury ka bërë të...

Wilder – Fury, ja nga sa para do të fitojnë gjigantët e boksit pas...

0
Gjigantët e boksit do të përballen me njëri tjetrin mëngjesin e së dielës, diku rreth orës 05:00. Ky meç do të zhvillohet në Los Angeles, më saktësisht në “Staples Center”, para tifozëve amerikan, që me gjasë përkrahin Wilder. Mediet britanike shkruajnë...

Këto janë statistikat që tregojnë fituesin “e vërtetë” të Wilder – Fury

0
Vendimi për barazimin ishte kontravers sipas shumicës së audiencës sportive. Vendimi për barazim i shkoi në favor amerikanit Wilder, i cili kësisoj vazhdon ta ruaj titullin e WBC. Britaniku Fury ishte i jashtëzakonshëm në këtë ballafaqim dhe shumica janë të mendimit...

Nuk ka fitues në mega duelin Wilder – Fury

0
Deontay Wilder dhe Tyson Fury janë ndarë pa fitues në një ndeshje jashtëzakonisht spektakolare. Britaniku ishte padyshim më i mirë gjatë këtij dueli, duke fituar 8 nga 12 raundet e zhvilluara. Megjithaë, ishin dy nokaute të amerikanit Wilder të cilat me...

Legjenda Mike Tyson: Ja kush mund ta fitojë meçin Wilder – Tyson

0
Të dielën në orët e para të mëngjesit sipas kohës tonë lokale, në Los Anxhelos do të zhvillohet meçi i peshave të rënda në boks në versionin WBC, me Deontay Wilder që sfidohet nga Tyson Fury. Këtë meç që cilësohet...

Wilder – Fury, Joshua zbulon se cili dëshiron të fitojë

0
Titulli WBC mbahet nga Deontay Wilder, ndërsa Tyson Fury do të tentojë t’ia rrëmbej atë. Mirëpo, fituesi i 1 dhjetorit, do të përballet dirket me Anrthony Joshuan, që ka zbuluar se cilin e dëshiron ta ketë përballë. “Unë kam nevojë që...

Ky është plani i Fury për ta mposhtur Wilder

0
Dyshja do të duelojnë më 1 dhjetor në Los Angeles, në “Staples Center”, me Furyn që synon të bëhet kampion i peshave super të rënda për herë të dytë. “Gypsy King” i është marrë rrypi i WBC pasi e kishte...

Joshua i ‘kërcënon’ 10 boksierët më të mirë në botë

0
Numri një në boks, Antohony Joshua është duke u përgatitur për meçin e radhës, por që ka dhënë një premtim befasues. Boksieri britanik ka thënë se ai do t’i mposhtë 10 boksierët më të mirë në botë, një nga një. “Më...
Reklama
Reklama
17,403FansLike