Reklama

E konfirmuar: Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të përballen sërish, mësohet data

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Kanë kaluar shtatë muaj qëkur disa adhurues të boksit thoshin se Tyson Fury e kishte merituar fitoren ndaj Deontay Wilderit në përballjen që u zhvillua në Los Angeles.

Britaniku u rrëzua dy herë nga amerikani, por shumëkush, duke i përfshirë edhe mediat britanike, kanë thënë se ‘Gipsy King’ e ka merituar fitoren, mirëpo juria e  gjyqtarëve e vendosi meçin me barazim.

Edhe pse i erdhi shansi menjëherë për rimeç, Fury vendosi që të bënte një pushim, e që më pas u përball me Tom Schwarzin, duke e nokautuar qysh në raundin e dytë.

Deontay Wilder do të ketë punë me Luis Ortizin më 28 shtator të këtij viti, gjersa në vitin 2020 do ta ketë përballë ‘Gipsy Kingun’.

Tyson Fury ka konfirmuar se përballja me ‘Bronze Bomber’ do të zhvillohet më 22 shkurt të vitit të ardhshëm, e që nga aty do ta kërkojë rikthimin në majat e boksit.

Boksieri anglez pritet që në tetor të këtij viti të përballet me Jarrell Miller, që ishte fillimisht kundërshtar i Antyhony Joshuas, mirëpo rezultoi pozitiv në testet e antidopingut.

Të dy boksierët do të shpresojnë që t’i mposhtin kundërshtarët e radhës, në mënyrë që të jenë të motivuar për rimeçin mes tyre.

Reklama

TË FUNDIT

Juve sfidon Chelsean në garën për yllin e Sasuolos!

Chelsea ka kujtuar një klauzolë që kishte prej 8 milionë eurosh për sulmuesin anësor të skuadrës së Sassuolos, Jeremie Boga, i cili është një...

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

More Articles Like This