Reklama

Basketboll

Antetokounmpo kërcen basketbollistin, për koshin e vitit (VIDEO)

Lideri i Milwaukee Bucks, Antetokonmpo ka bërë një kërcim fantastik për ta shënuar koshin e vitit.Në vazdhim mund ta shikoni kërcimin fantastik të Giannis i cili ndeshjen e mbaroi me 23 pikë dhe 6-të asistime.https://www.youtube.com/watch?v=MDIQBfdmusY

Vdes në aksident rrugor ish basketbollisti Rasual Butler

NBA në zi për vdekjen e parakohshme të ish-basketbollistit Rasual Butler dhe bashkëshortes së tij, këngëtares kanadeze, Leah LaBelle.Çifti humbi jetën në një aksident automobilistik në Kaliforni. Ish-lojtari i San Antonio Spurs, i tërhequr në fund të sezonit 2015-2016,...

Shkëlqen Stephen Curry!

Në orët e para të ditës së sotme janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.Kampioni i NBA-s, Golden State Warriors ka shënuar fitoren e radhës, por që u arrit me mund të madh.Luftëtarët...

Amerikani grushton serbin në NBA!

Në kampionatin amerikan të basketbollit është shënuar një përleshje me grushta në ndeshjen Orlando Magic-Minnesotta Timberwolves.Në periodën e dytë, Afflalo dhe Bjelica u përjashtuan pas një sherri që nisi për një top në tabelë e përfundoi me grushtin e...

Dardan Berisha shkëlqen përsëri!

Cez Nymburk ka shënuar fitore kundër Telekom Baskets Bonn me rezultat 106-98.Basketbollisti më i spikatur i ndeshjes ishte pikërisht ylli i përfaqësueses kosovare, Dardan Berisha.Dardani në këtë ndeshje shënoi 24 pikë, dhuroi 6 asistime dhe bëri 5 kërcime.Kjo ka...

CSKA merr sërish frenat e Euroleague, humbasin Milano e Panathinaikos

CSKA Moskë ka marrë sërish e vetme kreun e renditjes së Euroleague në basketboll për meshkuj, pas takimeve të para të raundit të 11-të (mbyllet sot). Skuadra ruse fitoi me lehtësi 92-76 ndaj Brose Basket, ndeshje e luajtur në...

Real sfidon kryesuesit e Olympiacos, kampionët e Fenerbahce luajnë me Barçën

Luhen sot dhe nesër takimet e raundit të 11-të të Euroleague në basketboll për meshkuj, një javë ku janë disa takimet pikante, që do të dhurojnë rivalitet dhe ndoshta përmbysje të renditjes. Kryesuesit e Olympiacos do të presin në...
Reklama

TË FUNDIT

Reklama