Dardan Berisha shkëlqen përsëri!

Cez Nymburk ka shënuar fitore kundër Telekom Baskets Bonn me rezultat 106-98.

Basketbollisti më i spikatur i ndeshjes ishte pikërisht ylli i përfaqësueses kosovare, Dardan Berisha.

Dardani në këtë ndeshje shënoi 24 pikë, dhuroi 6 asistime dhe bëri 5 kërcime.

Kjo ka bërë që të përzgjidhet në formacionin më të mirë të javës së X të Ligës së Kampionëve.

Ai gjithashtu është vlerësuar edhe lojtari i javës së ligës elitare për klubet.

Ndryshe, vlen të theksohet se Dardani po shkëlqen edhe në kampionatin çek me skuadrën e re

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here