Shkëlqen Stephen Curry!

Në orët e para të ditës së sotme janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Kampioni i NBA-s, Golden State Warriors ka shënuar fitoren e radhës, por që u arrit me mund të madh.

Luftëtarët arritën të triumfojnë kundër një ndër skuadrat më të forta të këtij sezoni, Boston Celtics.

Këtë të fundit arriti ta mposht me një epërsi prej katër pikëve, 109-105, e cila ishte një ndër ndeshjet më të bukura të sezonit.

Periudha e parë dhe e fundit iu takoi mysafirëve që treguan lojë të mirë, por që nuk mjaftoi për të vazhduar serinë e fitoreve.

Stephen Curry arriti që në këtë ndeshje të shënoje plot 49 pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here