Golden State triumfon ndaj Cleveland dhe mbron titullin kampion në NBA

CLEVELAND, OH - JUNE 16: The Golden State Warriors celebrate winning the 2015 NBA Finals after a win against the Cleveland Cavaliers in Game Six of the 2015 NBA Finals at The Quicken Loans Arena on June 16, 2015 in Cleveland, OH. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2015 NBAE (Photo by David Liam Kyle/NBAE via Getty Images)

Golden State Warriors ia ka dalë të mbrojë titullin kampion në NBA, pasi mposhti bindshëm në finale, 4-0 me ndeshje, Cleveland Cavaliers.

Kjo ishte finalja e katërt radhazi që shikonte përballë njëra-tjetrës Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers, me këta të fundit që kanë fituar vetëm një herë dhe kanë humbur 3 të tjerat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here