Azpilicueta: Gati të përfitojmë nga derbi i Mançesterit

Azpilicueta duke aplauduar tifozët

Chelsea duhet ta fitoj West Ham për ti kapitalizuar pikët nga derbi i Mançesterit ka thënë Azpilicueta.

Kampionët e Chelsea janë 11 pikë pas Cityt dhe një fitore do ti çonte ata në kuotën e 35 pikëve aq sa ka edhe Unitedi i Murinjos.

“Të dyja skuadrat e Mançesterit nuk mund ti fitojnë nga 3 pikë në ndeshjen e së dielës dhe kjo është mundësia jonë për tu afruar” u shpreh Azpilicueta për Sky Sports.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here