Doni të mposhtni një Italian? David Moyes është njeriu i duhur!

David Moyes shpeshherë është shënjestër e kritikave nga mediat britanike, mirëpo statistikat e tij kundër trajnerëve Italian janë fantastike.

Skocezi ka arritur që 4 herë ti mposht trajnerët Italian edhe atë kur ata ishin kampion të Premier Ligës.

Kështu David Moyes ka mposhtur Chelsin e Ançelotit, Cityn e Mancinit, Leicesterin e Ranierit  dhe në ndeshjen e sotme Konten.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here