E treta e Vërteta për Perez-„Mbretërit“ rikthehen te dëshira e tyre?

A mund të thuhet „JO për herë të tretë?

Dëshira më e  madhe e Real Madridit në 3 vitet e fundit është përseri aktuale.

Sipas „Marca, Robert Lewandowski është opcioni  i Perezit. Pas dy tentativave, Perez beson se mund ta bind futbollistin Polak për transferimin e tij në Madrid.

Si duket Real Madridi është i gatshëm për një sulmues të ri , dhe pas ksaj qendron Perez i cili është i gatshëm të hidhet në akcion për ta zëvendësuar Benzeman.

Marka shkruan se Mauricio Icardi është vetëm një maskë për mediumet kurse dëshira e Perez është transferimi i Lewandowskit.

Reali i Madridit tentoi dy herë transferimin e Lewandowskit njëhere gjatë peridhës kur luante me Dortmund dhe njëhere te Bayerni.

Marca shkruan se Lewandowski e ka humbur besimin se mund ta fitojë Ligën e Kampionëve me Bayernin  e Mynihut, kurse është e njohur se Reali din ta bëjë mjaft mirë këtë gjë.

Lewandowski në Allianz Arena

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here