Erdhi si përforcim i madh Murinjo e „fshien“ pas një viti

Skuadra e Mançesterit duke festuar golin.

Vitin e kaluar erdhi si një përforcim i madh në „Old Trafford“  dhe në pjesën e dytë të sezonit dha kontribut të madh në fitimin e Europa League.

Megjithatë, këtë sezonë Henrikh Mikhitaryan po luan nën të gjitha parashikimet, ka luajtur disa ndeshje të dobëta dhe kohëve të fundit nuk është as në konkurencë për skuadrën e parë.

Murinjo ka deklaruar se loja e tij ka rënë dukshëm në të gjitha aspektet dhe për shkak formës së dobët është jasht skuadrës së parë.

Mediat Angleze bëjnë të ditur se Mikhitaryan në fund të sezonit do të largohet nga Old Trafford, për faktin se  „The Special One“ dëshiron të sjellë një përforcim të madh në atë pozicion.

Klubi i tij i mëparshëm Borussia Dortmund po e ndjek situatën me vëmendje dhe do të mundohet që ta sjell përsëri në rradhët, e saja ashti siq ka bërë me Kagawa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here