Willian po largohet nga Chelsea dhe përforcon rradhët e rivalëve

Mediat Angleze bëjnë të ditur se në Janar mund të ndodhe edhe një transferim mes Çelzit dhe Mançester Junajtedit.

Futbollisti Brazilian Willian nuk është i kënaqur me statusin e tij te Çelzi dhe nga kjo situatë është i gatshëm të përfitoj Murinjo.

„The Special One“  rrespekton kualitetet e Willian dhe gjatë kohës së tij te Çelzi futbollisti Brazilian ishte lojtar kyq në skuadër.

Sipas mediave Angleze Murinjo është i gatshëm të ofrojë 30 milion paund sepse e sheh Willianin si zëvendësues ideal për Mikhitaryan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here