Chelsea të dëshpëruar: Besojnë se ish lojtari i Liverpool ka ndikuar në shortin Champions League-s

As ky short i Champions League nuk mund të kalonte pa dyshime për trukim. Sot në Nion u  hodh shorti i Champions League ku Chelsea do të ketë për kundërshtarë Barcelonën.

Të gjithë në Londër donin të shmangnin Barcelonën,me të cilët kanë kujtime jo të mira.

Megjithatë me short u vendos që kundërshtar i radhës të jetë Barcelona dhe për këtë sipas tifozëve të Chelesa, fajtor është Xabi AlonsoIsh futbollisti i Real Madrid dhe Bayern Munich, tërhiqte goglat ndërsa me formimin e dyshes Barcelona – Chelsea, iu ndihmua Bayern Munich. Po që se Chelsea për kundërshtar do merte Beshiktashin, atëherë dyshja e fundit do ishte Bayern, në të cilin Alonso mbylli karrierën dhe Barcelona. Pamjet filmike nga shorti tregon se Alonso, me vëmendje të madhe shikonte se cila gogël e ka emrin Barcelonae cila BeshiktashGjat transmetimit në TV, mund të shihej se Alonso, në ato momente rrotullonte vetëm një gogël dhe për fat të keq të tifozëve të Chelsea për kundërshtar nxjerr BarcelonënSipas tifozëve të Chelsea në këtë mënyrë Alonso i ndihmoi skuadrës së tij të ketë një kundërshtar më të lehtë se sa që do ishte Barcelona.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here