Shorti i Champions League: Real Madrid kundër Neymar, Barcelona Chelsea, Bayern dhe City kalojnë më së lehti

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Champions Leagues, që ka dhuruar sfida spektakolare. Kështu, menjëherë do të kemi një finale të parakohëshme, mes kampionëve në fuqi, Realit dhe PSG-së, njërës prej pretendentëve kryesore.

Edhe Chelsea ishte disi i pafat, pasi do të gjejë përballë Barcelonën e Messit. Juventusi nuk e shmangu dot përballjen me një kundërshtar anglez, ndërsa shorti i rezervoi londinezët e Tottenhamit. Short mjaft i vështirë rezultoi për Baselin e Taulant Xhakës, që do të përballet me anglezët e Manchester Cityt, një prej skuadrave më të forta të këtij viti.

Juventus-Tottenham
Basel-Manchester City
Porto-Liverpool
Sevilla-Manchester United
Real-Madrid-PSG
Shakhtar-Roma
Chelsea-Barcelona
Bayern-Besiktas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here