Shorti i Europa League-s, Milani kalon lehtë

Shorti i Europa League ishte tepër interesant dhe do të ketë disa përballje shumë të bukura për t’u parë. ajo që bie në sy e para është pikërisht Napoli ndaj RB Leipzig. Por edhe Celtic me Zenit pritet të jetë një ndeshje interesante, bashkë me Lyon – Villarreal. Një short relativisht i lehtë për AC Milan, që do të ndeshet me Ludogorets, ndërsa Borussia dhe Atletico kanë ndeshje delikate por pritet të kalojnë në fazën tjetër.

Borussia Dortmund – Atalanta

Nice – Lokomotiva e Moskës

Kopenhagen – Atletico Madrid

Spartaku i Moskës – Athelic Bilbao

AEK Athinë – Dinamo e Kievit

Celtic – Zenit

Napoli – Leipzig

Crvena Zvezda – CSKA Moskë

Lyon – Villarreal

Real Sociedad – Salzburg

Partizani i Beogradit – Viktoria Plzen

Steaua e Bukureshtit – Lazio

Ludogorets – Milan

Astana – Sporting i Lisbonës

Ostersund – Arsenal

Olympique Marseille – Braga

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here