Më të mirët sipas IFFHS: Messi, Kroos dhe Modric

Ylli Argjentinas Lionel Messi arrin për herë të tretë ta fiton çmimin si lojtari më kreator, çmim ky që jipet nga ana e Asosiacioni Ndërkombëtar për Statistikë dhe Histori. 

Messi këtë vit fitoi bindshëm këtë çmim e 247 pikë, i dyti pas tij u rradhit Toni Kroos me 150 pikë më pak.

Vendin e tretë e ndanë Modric dhe Neymar, i pesti u rradhit Kevin De Bruyne, kurse fituesi i Topit të Artë Cristiano Ronaldo u rradhit i 11-ti.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here