Nuk ka më pengesa- Njëri prej talenteve angleze përforcimi i parë i United në Janar

Manchester United është në pole position për të nënshkruar me futbollistin e ri.

Në 18 muajt e fundit, Ryan sessegnon ka mahnitur botën e futbollit.

Ai ka vetëm 17 vjet dhe është pjesë e skuadrës së parë të Fulham, luan si mbrojtës i majtë dhe është i rëndësishëm si për sulmin ashtu edhe për mbrojtjen.

Ai ka shënuar 11 gola në 53 ndeshje të luajtura, kurse me shpresat e kombëtares Angleze fitoi kampionatin Europian.

Është i njohur interesimi i madh i klubeve Angleze, ku mes tyre është edhe Manchester United i cili pritet të bëjë ofertën e parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here