Ai po largohet por jo tek Rivalët Donnaruma i thot “JO” Juves!

Mediat Italiane transmetojnë se Gianluigi Donnarumma ka marrë ofertë nga Juventus, por portjeri e ka refuzuar atë.

Portjeri 18 vjeçar është temë kryesore në Milano ditëve të fundit, e ardhmja e tij te Milani është e paqartë dhe sipas gjitha gjasave ai do të largohet nga Milani verën që vjen.

Juventus më parë ka shfaqur interes për portjerin, por këtë rradhë kanë bërë ofertë te agjenti i tij.

Mediat Italiane bëjnë të ditur se ai i ka thënë “JO” oferëtes së Juves dhe se për rrespektin që ka për Milanin nuk do ta bënte atë.

Sipas të gjitha gjasave nëse ai largohet nga Milani do të transferohet jashtë Italisë, favorit për nënshkrimin e tij është skuadra e PSG.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here