Futbolli falë PSG do ta fitojë portjerin 100 milionë euro?

PSG nuk kursen para kur vë në shënjestër ndonjë lojtarë.

E sjellën Neymarin si transferin më të shtrenjtë në historinë e futbollit, e sollën Mbappe si tinejxherin më të shtrenjtë dhe tani kanë në shënjestër një portjer.

Sipas “AS” PSG janë të gatshëm që sezonin e ardhshëm ta sjellin Jan Oblak nga Atletico për 100 milionë euro. Nëse ky transferim realizohet Oblak do të bëhej portjeri më i shtrenjtë në historinë e futbollit.

Nëse Atletico e shet atë, përveç të hollave do ta marrin Pastoren dhe portjerin Trapp.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here