Guardiola konfirmon: Në janar do të sjellim mbrojtës!

Skuadra e Manchester Cityt po luan në mënyrë fantastike këtë sezonë dhe po then rekorde në Premier League. Por Guardiola do ta përforcon skuadrën gjatë merkatos së dimrit.

“Cityzens” po luftojnë në tre fronte- Premier League, Champions League dhe FA Cup, Guardiola zyrtarisht konfirmoi se do ta sjellë një mbrojtës në Janar.

“Në mbrojtje kemi fond të kufizuar të lojtarëve, vështirë se do të mund ti përballojmë të gjitha kompeticioneve. Do të shohim çfarë do të ndodhë në Janar, kemi nevojë për mbrojtës qendror”, ka deklaruar Guardiola.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here