Ronaldo ka një mesazh për Perez: Transferoje atë ai është “Ronaldo i ardhshëm”

Portugezi dëshiron ta përforcojë klanin e tij.

Cristiano Ronaldo përsëri është kyqur në politikën e transferimeve dhe këtë rradhë ka shprehur një tjetër dëshirë për Perez.

Në Madrid flitej për sjelljen e Icardit, mirëpo portugezi nuk e dëshiron Argjentinasin dhe ka kërkuar që në Madrid të transferohet Andre Silva i cili tek Milani nuk është në plan të parë.

Andre Silva  erdhi tek Milani verën e kaluar nga Porto, si përforcim i madh, mirëpo ende nuk ka plotsuar pritshmëritë.

Ka shënuar 8 gola në 18 ndeshje, por asnjëri prej tyre në Serie A , prandaj është lënë në stol nga Gattusso.

Ronaldo mendon se Silva do ta forconte sulmin e  “madrilenëve”.

Andre Silva luajti për Porton në 58 ndeshje dhe shënoi 24 gola.

 

 

i

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here