Futbollisti i Cityt nga “hija” i vuri tjerët “nën hije”- Ky njeri është fantastik

Tiofozët e Cityt posaçërisht flasin për atë , nuk bëhet fjalë për Kevin De Bruyne.

Në vend të De Bruyne, futbollisti David Silva është ai i cili po merr lavdatat para futbollistëve të tjerë si Aguero,Sterling,Sane.

Futbollisti po kalon momente fantastike këtë sezonë, ka shënuar 5 gola dhe 10 asistime në Premier League.

Silva pasi nënshkroi kontratën e re, ka rritur dukshëm nivelin e lojës.

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here