Inter përforcohet nga Manchester United: Lojtari i shkëlqyer transferohet në Meazza

Sipas “Corriere Dello Sport” Inter dhe Manchester janë në bisedime për shkëmbimin e Joao Mario me Mikhitaryan.

Ka vetëm një problem Mikhitaryan nuk ka pasaportë Europiane, në rast se ai vjen te Interi, Inter nuk do të mund të nënshkruajë me Ramires. Plani i parë ishte për një shkëmbim midis Mario dhe Pastores, por Spaletti preferon Mikhitaryan.

Armeni në Janar do të mbushë 29 vjet, kurse erdhi në Manchester verën e 2016 për 42 milion euro. Mikhitaryan këtë sezonë luajti 17 ndeshje ku shënoi 2 gola dhe 6 asistime.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here