Ozil largohet nga Arsenali, Barcelona dhe Manchester United në garë për kartonin e tij!

Sipas mediave Spanjolle, Mesut Ozil ka vendosur ultimatum skuadrës së Barcelonës.

Emri i tij është përmendur për transferimin tek dy klube, duket se opcioni që të qëndrojë te  Arsenali nuk vlen më.  Është mëse e qartë që Ozil nuk do ta vazhdojë kontratën e re me Arsenalin, dhe kandidatë kryesorë për kartonin e tij janë Barcelona dhe Manchester United.

Sipas Mundo Deportivo Ozil ka kontaktuar me Barcelonën dhe se ka kërkuar hapa konkret nga klubi për transferimin e tij.

29 vjeçari erdhi te Arsenali në 2013 për shumën e 47 milionëve dhe që atëherë është një ndër lojtarët më të mirë në pozitën e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here