Ronaldinjo bëhet politikan Do të kandidohet për Senatin Brazilian!

Njëri prej futbollistëve më të mirë të të gjitha kohrave, Ronaldinjo do të kandidohet në partin e tij e cila quhet “Patriot” për senatin brazilian Zheiras në zgjedhjet e 2018.

Futbollisti legjendar ka folur me kryetarin e partisë Foneska Gutenberg dhe me liderët e tjerë.

Ronaldinjo donte ta bënte zyrtare kandidaturën e tij gjatë një ndeshjeje humanitare të organizuar në Mineiro, por e shtyu atë për javën e ardhshme.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here