Zidane: Benzema është i shkëlqyer, nuk na duhet sulmues i ri

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane deklaroi se Benzema ka bërë paraqitje të mirë në ndeshjen kundër Al Jazeera.

Madrilenët korrën fitore, golat për Realin i shënuan Ronaldo dhe Bale.

Benzma? Ai po luan mirë dhe nuk do të kërkoj transferim nga klubi. Gjithkush ka mendimin e vet, mirëpo ai luajti një ndeshje të mirë. Kishe disa raste për gol por nuk e çoi topin në rrjetë”, deklaro Zidane.

“Tani duhet të pushojmë. Jam i kënaqur me paraqitjen e skuadrës”, deklaroi Zidane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here