As De Gea as Buffon as Neuer: Ky është portjeri më i mirë në Botë këtë vit!

Magazina e njohur, “FourFourTwo” ka bërë listën e 100 futbollistëve më të mirë në botë ku sipas saj, vendin e parë e zen Lionel Messi duke lënë pas vetes Neymar dhe Ronaldon.

Gazeta me renome ka bërë ndryshime në listën e saj ku si portjer më i mirë rradhitet Jan Oblak.

“Sot ai është më i mirë se kurrë. Ai shpesh duket sikur ngjitës që e mban mbrojtjen e Atleticos të ngjitur. Ndoshta nuk është më i miri por aftësia e tij për ta bërë golin të duket më i vogël është me të vërtetë fantastike”, shkruante në magazinën e njohur.

Për dallim nga çmimet e UEFA-s,FIFA-s dhe Ballon d’OR, magazina e rradhiti Messin si të parin Ronaldon si të dytin dhe Neymarin në vendin e tretë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here