Ky gjest tregon se sa i madh është Lionel Messi!

Skuadra e Barcelonës ka mposhtur mbrëmë skuadrën e Deportivos 4-0 duke e çuar përsëri diferencën me Atletcion në 6 pikë.

Messi nuk arriti të shënojë në ndeshjen e mbrëmshme, por goditi dyherë shtyllën njëherë traversën dhe humbi një penallti.

Messi në ndeshjen e mbrëmshme dëshmoi se aspak nuk është vetiak.

Gjatë lojës kur rezultati ishte 0-0 Messi fitoi një top të shkëlqyer nga Iniesta ku u gjend i vetëm para golit por vendosi që ta  pasojë topin te Suarez.

Me këtë gjest Messi tregoi se skuadra vjen para të gjithëve, kurse mediat Spanjolle e parashtruan pyetjen.

“Si do të vepronin Neymar dhe Ronaldo?”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here