Manchester City 90 milionë euro për Guardiolën!

Sipas mediave Angleze, Manchester City dëshiron që ta bëjë trajnerin më të paguar në histori duke i ofruar një kontratë afatgjate.

Bisedimet për kontratën e re nuk do të fillojnë para mbarimit të sezonit aktual.

Të paprekshmit City 80 milion paund për Guardiolën

Katalanasi te City përfiton 15 milionë euro në sezonë dhe sipas kontratës së re parashihet që të fitojë 22 milionë euro për sezonë, që për 4 vite kontratë do të fitonte 90 milion euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here