Kryesia e Arsenalit kanë gjetur zëvendësuesin e Wenger: Emri i tij ‘SURPRIZË’ e madhe!

Arsenal këtë verë nënshkroi kontratë dy-vjeçare me Wenger dhe sipas të gjitha gjasave ai do të largohet nga klubi vitin e ardhshëm.

Ky është edhe plani i kryesisë, e cila ka vendosur për pasuesin e francezit. Kryesia e Arsenalit ka vendosur që zëvendësuesi i Wenger të jetë ish futbollisti i Arsenalit Arteta.

Arteta është asistent i Pepe Guardiolas te Manchester City ku po kalojnë një sezonë fantastike.

Kryesia e klubit të Arsenalit besojnë se Arteta do të jetë njeriu i duhur për ta zëvendësuar Wengerin.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here