Mourinho sjell përforcim të madh nga Real Madridi!

Mediat Angleze bëjnë të ditur se Jose Mourinho është i interesuar për afrimin  e yllit të Real Madridit.

Bëhet fjalë për Mateo Kovaçiç, “Special One” ka bërë gati 27 milion paund për Kroatin.

Kovaçiç nuk po luan si titullar te “Madrilenët” dhe ka gjasa që të largohet nga klubi.

Mourinho mendon se ardhja e Kovaçiç do të krijonte një mesfushë perfekte me Pogban dhe Matiç.

Kovaçiç është i gatshëm për tu transferuar në “Old Trafford”, mirëpo mbetet të shohim se a do ta lejojë një gjë të tillë klubi “Madrilen”.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here