Neymar nuk më duket aq i mirë!

Presidenti aktual i Bayern Munich, Uli Hoeness, gjatë një darke të Krishtlindjeve në klubin bavarez, dërgoi një mesazh te ylli brazilian i PSG-së.

“Për mua, Neymar nuk duket aq i mirë”, – tha Hoeness, megjithëse Bayern Munich ishte i interesuar për ish-lojtarin e Barcelonës në vitin 2010. Megjithatë, Bayernit iu dukën shumë 24 milionët që Santos i kërkoi. Hoeness shkoi në një darkë të Krishtlindjeve me një “fan club” të Bayernit dhe mbrojti faktin se klubi i tij nuk kishte nisur të nënshkruante me Neymar, duke shpenzuar 222 milionë euro, sikurse bëri PSG-ja: “Ne nuk mund ta investojmë atë shifër, as 180 milionë euro sa për Mbappé, i cili mendoj se është shumë i mirë” .

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here