Luis Suarez me deklaratën e tij zbulon përforcimet spektakolare të Barcelonës!

Skuadra e Barcelonës po kalon momente të mira, ata kanë një diferencë prej 11 pikëve nga skuadra e Real Madridit, mirëpo Katalanasit dëshirojnë ta përforcojnë skuadrën e tyre.

Luis Suarez i cili nuk është në formën e tij optimale ka përkrahur idenë e afrimit të Griezmann dhe Coutinho.

“Barcelona gjithmonë synon lojtarët më të mirë. Coutinho dhe Griezmann janë një ndër lojtarët më të mirë për momenti,” u shpreh Suarez për “Rac1”.

Përveç kësaj Suarez tha se Griezmann do të duhej të luante bashkë si një sulmues qendror me mua pasi ajo është pozita ku ai luan më së miri.

Shifra e cila pritet të shpenzohet për të dy futbollistët është 200 milion euro.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here