Treshja e PSG më efikasja në Europë, por nuk do ta besoni se kush rradhitet pas tyre!

Skuadra e PSG padyshim se këtë vit ka sulmin më të mirë në Botë, por skuadra që rradhitet pas tyre është me të vërtetë surprizë për futbollin.

Sulmin më të mirë në Botë e kanë dy skuadra Franceze.

Treshja Neymar, Mbappe dhe Cavani kanë shënuar më së shumti gola, kurse pas tyre besoni apo jo rradhitet treshja e Lyonit, kurse në pozitën e tretë rradhitet Barcelona.

1.PSG/36 Gola/Cavani 18,Neymar 11,Mbappe 7.

2.Lyon/33 Gola/Mariano 13,Fekhir 12,Depay 8.

3.Barcelona/29 Gola/Messi 14,Suarez 9,Paulinho 6.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here