Sanchez te City?- Guardiola preferon harmoninë në skuadër

Guardiola dëshiron që përsëri të punojë me Kilianin, mirëpo është i shqetsuar se nëse do ta sjellte atë në skuadër do ta prishte harmoninë në sulmin e skuadrës.

Manchester City janë të gatshëm që ta transferojnë Alexis Sanchez verën që vjen, pasiqë Guardiola tani preferon harmoninë në skuadër.

Guardiola gjithashtu ka në plan të sjellë një lojtarë mbrojtës, mirëpo ai është i shqetsuar për harmonin e skuadrës së tij “fluturuese”.

Alexis Sanchez dhe Van Dijk ishin janë prioritetet e Guardiolës, sipas “katalanasit” ardhja e tyre do të ketë impakt të madh te skuadra.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here